Główny Szlak Sudecki – charytatywnie
444 km dystansu i 14 107 m podejść samotniej wędrówki. Plan, który można streścić prosto: przejście od zachodu Polski (Świeradów Zdrój) na wschód (Prudnik). Będę szedł następującymi pasmami: Góry Izerskie, Karkonosze, Kotlina Jeleniogórska, Rudawy Janowickie, Brama Lubawska, Góry Kamienne, Góry Stołowe, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Obniżenie Noworudzkie, Obniżenie Ścinawki, Góry Orlickie, Pogórze Orlickie, Góry Bystrzyckie, Rów Górnej Nysy, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Obniżenie Otmuchowskie, Przedgórze Paczkowskie, Góry Opawskie, a zakończę na Płaskowyżu Głubczyckim.
Proszę o jedno przeczytaj do końca albo choćby przejdź do tego miejsca, bo to ważne>> Akcja charytatywna
Jak wpłacić środki na akcję charytatywną znajdziesz TUTAJ.
Tym razem nie dziki, ale równie piękny i długi szlak…
Szlak do niedawna plasował się na drugim miejscu wśród długodystansowych szlaków górskich, jednak ostatnie pomiary wykazały, że spadł na trzecie miejsce. Pomimo tego na swojej drodze kryje mnóstwo ciekawych miejsc i jest godny przejścia czy to dzieląc go na krótkie odcinki i kilka wycieczek wielodniowych lub robiąc tak jak ja przechodząc go za jednym razem w całości.
Kiedy wyruszam?
Moją samotną wędrówkę planuję rozpocząć 16 sierpnia 2022 jak najwcześniej rano tuż przed wschodem słońca, około 5:30 ( dzień wcześniej będę chciał dojechać do Świeradowa Zdroju na miejsce startu, dojazd jest aktualnie planowany, pewnie będę jechał pociągiem lub autokarem – szukam jakiegoś połączenia, a może dostanę się tam autostopem). Moje przejście potrwa tak około 11-18 dni. Wędrówka jest planowana raczej bez wsparcia zewnętrznego i całość ekwipunku, żywność będę miał ze sobą lub będę musiał zaopatrzyć się w żywność po drodze tak gdzie będzie to możliwe. Co do noclegów to będę na bieżąco czegoś szukał w terenie… Może będzie to namiot, agroturystyka lub schronisko, po drodze jest też kilka wiat turystycznych z których będę chciał skorzystać. Wszystko się okaże w trasie.
Trasa szlaku…
Poniżej trasa Głównego Szlaku Sudeckiego (szlak czerwony)
Akcja charytatywna ! – to dla mnie najważniejsze
Kochani teraz najważniejsza sprawa, i tutaj bardziej Wy się przysłużycie niż ja, ja użyczam swoich nóg i rąk aby tą akcję napędzić, ale od Was zależy sukces i powodzenie akcji!
Poniżej zgoda na przeprowadzenie zrzutki:
Znam zdanie części osób z mojego otoczenia na temat tych „moich gór”… takich, którzy mówią i pytają „po co w te góry chodzisz?”, ” że jest to bez sensu”, „że jest to zbędna brawura”, ” że się narażam”, „w moim wieku nie wypada” itd…, padają i takie sformułowania: „masz rodzinę i to jest zbędne ryzyko” – owszem mam rodzinę i jestem z tego dumny, ale czym było by życie bez ciekawości świata, bez chwili szybszego zabicia serca, a w tym przypadku bez poświęcenia się dla innych? – niczym, bezsensownym kawałkiem naszego czasu umieszczonym w przestrzeni! Dobra dość tych dygresji …
Odpowiadając lakonicznie i w totalnym skrócie, dlaczego chodzę w góry – „bo lubię” 🙂 i tu odpowiadając na zarzuty, że biegam po tych górach i nic nie mam okazji zobaczyć po drodze…( do biegania to jeszcze sporo brakuje) odnośnie choćby pokonywanego przeze mnie Głównego Szlaku Beskidzkiego w 13 dni. Nikomu ani nie zalecam tak szybko zdobywać, ani biegać po szlakach, każdy ma swoje tempo, a moje tempo – to właśnie takie tempo jak chodzę i tyle w temacie!
Ale przejdźmy do rzeczy chciałbym aby to przejście było nie tylko samym w sobie celem i realizacją swoich marzeń, samego siebie, ale również aby pomogło innym, tym najmniejszym, którzy nas tak bardzo potrzebują. Te najmniejsze istotki naprawdę na nas liczą, ponieważ są całkowicie bezbronne.
W związku z powyższym przejście Głównego Szlaku Sudeckiego dedykuję Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, to właśnie dla nich chcę uzbierać środki pieniężne na budowę Domu Opieki Wyręczającej.
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa dolnośląskiego.
Pierwsze takie Hospicjum dla Dzieci na Dolnym Śląsku. Siedziba hospicjum mieści się we Wrocławiu, działają jednak na całym Dolnym Śląsku. Dojeżdżają tam, gdzie są potrzebni. Są dostępni całą dobę, żeby pomóc opanować ból, strach, bezradność. Pomagają w opiece nad dziećmi chorymi neurologicznie, genetycznie, onkologicznie, tym, które ucierpiały w wypadkach. Zapewniają dostęp do sprzętu medycznego, rehabilitują, wspierają psychicznie dzieci i ich rodziny. Rozdają prezenty i spełniają marzenia – bo uśmiech też leczy!
Misja Fundacji
Moment, w którym z ust lekarzy padają słowa “leczenie dziecka jest niemożliwe” lub “więcej nie da się zrobić – zakończyliśmy leczenie” to dramat dla każdych rodziców. Co dalej? W opiece nad chorym dzieckiem pomaga Fundacja “Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. To domowe hospicjum – dzieci są z bliskimi w swoich domach, rodzice, opiekunowie korzystają ze wsparcia personelu, specjalistów hospicjum.
- pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom
- otaczanie całej rodziny troskliwą opieką na każdym etapie choroby dziecka
- wsparcie rodziców, którzy już na etapie ciąży dowiadują się o wadach rozwojowych dziecka
- prowadzenie rehabilitacji, która jest odpowiednia na danym etapie choroby i życia dziecka
- promowanie idei opieki hospicyjnej
- propagowanie i prowadzenie wolontariatu jako formy pomocy potrzebującym.
Więcej informacji o fundacji przeczytacie na ich stronie: https://hospicjum.wroc.pl/
Na co będą zbierane środki?:
Akcja przejście Głównego Szlaku Sudeckiego dedykuję Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, to właśnie dla nich chcę uzbierać środki pieniężne na budowę Domu Opieki Wyręczającej.
By podarować chwilę wytchnienia
To będzie szczególne miejsce. W odpowiednio przygotowanej przestrzeni w Domu Opieki Wyręczającej będziemy mogli zapewnić bezpłatną, tymczasową opiekę bardzo ciężko chorym oraz niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży.
Chodzi przede wszystkim o sytuacje, w których takiej opieki nie mogą zapewnić rodzice lub opiekunowie np. z uwagi na zdarzenie losowe, hospitalizację, podreperowanie kondycji psychicznej, potrzebę odpoczynku czy załatwienia codziennych spraw.
Dzięki Domowi Opieki Wyręczającej będziemy mogli pełniej wspierać filozofię programu ,,za życiem’’.
Dostrzegamy coraz większe zapotrzebowanie na opiekę wytchnieniową, która pozwala czasowo odciążyć opiekunów chorego Dziecka (najczęściej Mamę), a Pacjentowi zapewnia najwyższy standard opieki i komfortu.
Więcej informacji na temat budowy znajdziesz tutaj.
Tu w materiale Radio Rodzina, wywiad na temat opieki wytchnieniowej:
Tu materiał z Radio Rodzina, pozytywna opinia i wcześniejsze obawy rodziców na temat opieki wytchnieniowej, myślę że materiał ten rozwiewa wszelkie wątpliwości, (wiem jest to jedna opinia, ale warto wysłuchać):
Jak wziąć udział w akcji?:
Środki będziecie mogli przekazać do 30 września 2022 (akcja została przedłużona) w następujący sposób:
1) Po przez zbiórkę pieniężną zrealizowaną przy pomocy portalu Zrzutka.pl (spokojnie już sprawdziłem dzwoniąc do fundacji czy wszystkie środki trafiają do nich, bez jakichkolwiek prowizji czy innych zbędnych opłat – trafiają 🙂 ).
Jak wpłacać ? – instrukcja BLIK i zwykły przelew oraz objaśnienie odnośnie prowizji od operatorów zrzutki.pl w materiale wideo poniżej:
Indywidualny numer konta zrzutki
INDYWIDUALNY NUMER KONTA OTRZYMASZ WCHODZĄ NA STRONĘ ZRZUTKI.PL
Wypełniając formularz, kwotę wpłacaną, imię, adres e-mail i wybierając w SEKCJI (metody płatności) PŁACĘ ZWYKŁYM PRZELEWEM ZATWIERDZAJĄC PŁATNOŚĆ
CHOĆ PROPONUJĘ WPŁACAĆ SZYBKIMI PŁATNOŚCIAMI PRZECHODZĄC NA STRONĘ ZRZUTKI.PL wybierając BLIK lub inne.
Indywidualny numer konta tej zrzutki
58 1750 1312 6889 1930 2162 9806
Odbiorca
Zrzutka.pl Sp. z o.o.
al. Karkonoska 59
53-015 Wrocław
Tytuł: DOM OPIEKI WYRĘCZAJĄCEJ dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum
Możesz także zapłacić korzystając z SEPA (Single Euro Payments Area)
Dane potrzebne do wykonania przelewu międzynarodowego:
IBAN
PL 58 1750 1312 6889 1930 2162 9806
SWIFT
PPABPLPKXXX
Nazwa i adres banku
BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa
Siedziba fundacji:
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław woj. dolnośląskie, Polska
Pomóż w nagłośnieniu akcji! – z góry dzięki!
Proszę wszystkich o udostępnianie informacji o tej akcji, abyśmy dotarli zasięgiem do jak największej liczby darczyńców, liczy się pomoc dla dzieci realizowana przez Fundację Wrocławskiego Hospicjum, zebrane w ten sposób środki pomogą w realizowaniu zadań hospicjum. Razem możemy więcej!
Na koniec…
Możesz też przyłączyć się do akcji i/lub też mnie wesprzeć?
Jeśli jakaś firma lub osoba chciała by się przyłączyć i wspomóż akcję charytatywną i/lub mnie w tej wyprawie, to serdecznie zapraszam i czekam na informacje. W zamian za środki przekazane na akcję charytatywną dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, umieszczę Wasze logo, powiem o Was w kilku mediach społecznościowych i umieszczę logo wraz z linkami do Was.
Ja sam chętnie przygarnąłbym i wymienił kilka moich elementów ekwipunku lub ubioru (które są już dość wiekowe), oczywiście w zamian, postaram się je opisać testując je na szlaku (recenzja sprzętu).
Może gdzieś na szlaku się spotkamy było by to bardzo miłe. Lubię spotykać nowych ludzi i z nimi rozmawiać.
Może w trakcie mojego przejścia na szlaku chciałbyś mnie wesprzeć, choćby dobrym słowem, ciepłą herbatą, a może ciepłym kątem na noc. Możliwości jest bardzo wiele… Możesz o tym poczytać też tutaj.
Kontakt ze mną jest możliwy przez media społecznościowe lub e-mail: kontakt(małpa)ludziedrogi.pl
Oczywiście w zamian umieszczę również Wasze logo, link do strony, wzmiankę w materiałach które będę publikował (oczywiście z zasięgiem na szlaku jest różnie i wiele miejsc jest bez zasięgu telefonii komórkowej, ale tam gdzie będzie taka możliwość wyślę info o bieżącej pozycji oraz o Was. W każdej chwili możesz dołączyć do akcji!
Wsparcie:
Aktualnie wyprawę wspiera Biuro Turystyczne BADURTM i finansowana jest z moich prywatnych środków.
Patronat medialny:
Jeśli chcą Państwo objąć patronatem medialnym wyprawę zapraszam serdecznie, będzie mi niezmiernie miło. Państwa Logo zostanie umieszczone w tej sekcji oraz na materiałach promujących akcję.
Media:
Media które, pisały i mówiły o wyprawie:
Przyjaciele:
Relacja ze szlaku
Po przejściu szlaku zostanie zrealizowany materiał filmowy, abyście mogli wraz ze mną wyruszyć choćby wirtualnie na ten przepiękny szlak. A kto wie może kogoś zainspiruję i przejdzie ten szlak w części lub nawet w całości.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomek M. Badur
Materiały medialne związane z przejściem Głównego Szlaku Sudeckiego:
(będą dodawane i aktualizowane poniżej)
GWAREK 16.08.2022:
Radio Rodzina 01.09.2022, Fragment w wywiadzie: